Xendurance je spoločnosť zaoberajúca sa výskumom a výrobou špeciálnych športových doplnkov výživy. Bola založenáv roku 2006, keď bola vytvorená formula produktu Xendurance. Materská spoločnosť, Lifespan International US., sa nachádza v Carefree, Arizone. Cieľom spoločnosti Lifespan bolo vyvynúť úplne prírodný, čistý produkt, ktorý by zlepšil výkon športovca dvoma spôsobmi. Jedným je zvýšenie aeróbneho a druhým laktátového prahu. Xendurance tiež chcela vyvynúť formulu, ktorá by bezpečne znižovala množstvo laktátu tvoreného pri podávaní výkonu.

Lifespan International identifikovala, že atléti neprofitujú len z produktov zlepšujúcich výkon ale tiež potrebujú chrániť ich zdravie a imunitný systém počas ich náročného tréningového plánu. S týmto na zreteli, Lifespan postupne rozširoval radu produktov pod značkou Xendurance o multivitamíny, omega-3 mastné kyseliny, kĺbovú výživu, elektrolytické nápoje. Všetky tieto produkty s prihliadnutím na vedecky podložené výsledky.

Čo odlišuje Xendurance od iných spoločností vyrábajúcich doplnky výživy je to, že hlavný produkt celej rady Xendurance má za sebou niekoľko nezávyslých testovaní pri ktorých boli namerané konkrétne výsledky v znížení laktátu o 15 percent a zvýšenie aeróbneho prahu. Mnoho spoločností reklamuje jednotlivé zložky, Xendurance však má štúdie, ktoré hovoria o celom vzorci, ktorý produkt využíva, nie len samostatnú látku. Nezávyslé testovanie sú taktiež dôležité pre Lifespan, pretože sme dopredu nevedeli kde bude prebiehať testovanie, takže sme nemali možnosť ovplyvniť toto testovanie.

Xendurance bolo viackrát testované aj crossfunkčnými športovcami, ktorý sa venujú práve cross tréningu. Vo všetkých testovaniach boli zistené zlepšené výkony.

Na Slovensku má spoločnosť Xendurance za cieľ pomáhať všetkým skupinám športovcov zlepšovať ich športové výkony či už v behu, cyklistike, cross tréningu ale aj iných.