Xendurance je používaný na zníženie laktátu a zvýšenie aeróbneho prahu medzi profesionálnymi a univerzitnými športovcami vo futbale, atletike, veslovaní, triatlone, cyklistike a množstvu ďalších športoch na rôznej úrovni. Často kladenou otázkou je či Xendurance neobsahuje zakázané látky a teda či môže byť voľne používaný aj profesionálnymi športovcami, ktorí podliehaju dopingovým kontrolám. Odpoveďou je ÁNO = môže byť používaný.

Podľa zákona NCAA 16.5.2g „iba látky nepodporujúce rast svalov môžu byť poskytnuté študentom na dodanie prídavných kalórií, elektrolytov pokiaľ neobsahujú žiadnu z NCAA zakázaných substancií“.

Xendurance je výrobok, klasifikovaný ako doplnok elektrolytov, minerálov a je prípustný na užívanie profesionálnymi športovcami.

Xendurance je dokonca certifikovaný ISO/17025 testovaný na zakázané látky najväčším laboratóriom na testovanie športového dopingu na svete, HFL a taktiež je certifikovaný INFORMED-CHOICE a INFORMED-SPORT. Xendurance je tiež v súlade s pravidlami WADA, IOC, NCAA, NBA, NHL, NFL a MLB.

Výrobné priestory
Napokon, naše výrobné priestory boli certifikované v súlade s GMP požiadavkami na štandard NSF/ANSI 173, Sekcia 8, Doplnky výživy pre atlétov. GMP registráciou sa zaväzujeme naďalej dodávať len tu najvyššiu kvalitu produktu.

NSF International – nezávislá organizácia certifikovala naše výrobné priestory a výrobný proces k zabezpečeniu bezpečného a efektívneho produktu dostupného na trhu.

ISO-17025 certifikácia pre doplnky výživy tiež požaduje od každého produktu, aby bol podrobený testom niekoľkých organizácií aby bolo overené, že produkt neobsahuje zakázané látky.